BAFRA T TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU PVC ATÖLYESİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

 

Bafra T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu PVC atölyesi törenle hizmete girdi Kurumumuz açıldığı ilk günden itibaren sadece kader mahkumlarının cezalarını çektiği yer olmaktan çıkan, onları tekrar topluma kazandırmak, üreten bir birey haline getirmek için yapılan çalışmalar ile bir okul gibi çalışmalarına devam ediyor. Bafra T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu yaptığı çalışmalar ve ürettiği projelerle Türkiye’de ses getirmeye, Bafra İlçesini gururlandırmaya devam ediyor.

 

Açılış Törenine Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet TURAN, Bafra Cumhuriyet Savcısı Ahmet KURT, Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kasım DEMİRALP, Bafra Baro Temsilcisi Okan ÇAKMAK, Bafra Sosyal Hizmetler İlçe Müdür V. Muzaffer ŞAHİN, Bafra Kızılay Derneği Şube Başkanı Osman GENÇ, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep DURGUN Bafra Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Hasan ÇİNİ, Bafra Ziraat Bankası Müdürü Okay ATABAY, Bafra Halk Bankası Müdürü Erdoğan ÖZDEMİR, Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait KARAGÖL katılmıştır.

Yapılan her çalışma sonrası Türkiye gündeminde,’’cezaevi değil, sanki bacasız fabrika’’ olarak yer alan Bafra T Tipi Kapalı- Açık Ceza İnfaz Kurumu PVC atölyesi ile de sesini duyuracak. PVC Atölyesinin açılış programında kurum hakkında bilgi veren Bafra T Tipi Kapalı- Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kasım Demiralp, ’’Kurumumuz Karadeniz Bölgesinde en büyük ceza infaz kurumu olup bir kısmı yüksek güvenlikli statüde adli suçlularla birlikte, terör,  kadın ve çocuk suçluların da bulunmaktadır. T Tipi kapalı bölümü ve açık ceza infaz kurumu olarak iki ayrı bina olarak inşa edilmiştir. T tipinde 953 Açık ceza infaz kurumumuzda ise 355 hükümlü olmak üzere 1308 hükümlü ve tutuklu,230 personel ve bunun yarısı kadarda dış güvenlik bulunmaktadır.” dedi.

Bafra T Tipi Kapalı- Açık Ceza İnfaz Kurumumuz 2009 yılında hizmete girdiğini belirten Demiralp, “Ceza İnfaz Kurumumuzun asıl hedefi, bünyesinde bulundurduğu hükümlü ve tutukluları tekrar topluma kazandırıp; onların memleketimize ve toplumumuza faydalı birer birey olarak kazandırılması amacını gütmektedir.” diye söyledi. Demiralp PVC Atölyesi hakkında da şu bilgileri verdi: “15 Ekim’de kurulan PVC Kapı pencere atölyemiz 15 gün gibi kısa bir sürede Eskişehir Sivas, Manisa, Gaziantep, Ankara gibi birçok ilden sipariş alındı. Profesyonel bir çalışma sergileyen kurum Türkiye’nin en ünlü tanınmış ustaları istihdam ederek hükümlülere bu işi öğretmektedir.15 gün gibi kısa sürede hem hükümlülere PVC öğretildi. Bugüne kadar 200 Bin liralık iş yaparak Türkiye’de cezaevleri ve kurumlar arasında Kurumumuz tanıtılmıştır. Kasım-aralık ayları içerisinde 150 Bin liralık iş yapmayı hedeflemekteyken bu rakamı geride bıraktık. Atölyemizin İSO ve TSE belgeleri mevcuttur” dedi.

 

Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan ise yapılan örnek çalışmalar için emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra, ’’Bafra T Tipi Kapalı- Açık Ceza İnfaz Kurumunda yapılan çalışmalar gerçekten takdire şayan bir çalışma. Bu çalışmalarımızda hükümlü ve tutuklularımızı topluma kazandırma çalışmalarımızın yanında; Bafra ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek, Türkiye’nin her yerinde olumlu yönde tanıtmak ve en iyi şekilde temsil etmektir.” dedi.

 

Ana Sayfa